Dnevi slovenske informatike 2005

Letos bodo dnevi slovenske informatike prvi, odkar je Slovenija članica Evropske unije. S tem se posvetovanju, Slovenskemu društvu INFORMATIKA in Sloveniji odpirajo nove možnosti. Če smo na posvetovanjih preteklih let ugotavljali, da je srečanje informatikov, uporabnikov in raziskovalcev pomembno za izmenjavo izkušenj in spoznanj, lahko v novem okolju, ki podpira pretok znanja, kapitala, dela in blaga, najdemo priložnosti, da pokažemo, kdo smo in kaj znamo. Naša realnost je, da kot majhna država na nobenem področju materialne proizvodnje ne moremo igrati evropsko, kaj šele svetovno pomembne vloge. Izjema je znanje, ki je najpomembnejši pogoj za informacijsko družbo prihodnosti in kjer sta velikost države in številčnost prebivalstva relativno manj pomembna. Da smo se postavili ob bok razvitim državam Evrope, nam dokazujejo mednarodna priznanja za dosežke na področju informatike tako na poslovnem področju, v upravi in v znanosti.

Več o dogodku na spletni strani konference